Hakkımda

Herkese merhaba

Yeni tarifler denemekten, yemek yemekten ve fotoğraf çekmekten mutlu olanlardanım. 1970’ler modası, hayvanlar, arkadaşlarım ve ailem, siyah-beyaz portreler, sessiz sakin yerler, Küba, Yaz mevsimi, tiril gömlekler, bol pantolonlar, eski zamanlar ve geçmişe dair hikayeler, sofra kurmak ve o sofra etrafında sevdiklerimle olmak, pişirmek ve paylaşmak, sebze yemekleri, kızarmış patates, sütlü çikolata en sevdiklerim!

Bu blogu yazmaya içimdeki yaratma ihtiyacını bir nebze tatmin ederek kendimi iyi hissetmek için başladım.

Hiçbir zaman düzenli bir blog yazarı olamadım ama kendi içimde bir ritim tutturmayı da bir şekilde başarıp burayı hiçbir zaman tamamen ihmal etmedim.

Hafızam çok kuvvetli değil maalesef ki.  Anıları, yaşanmışlıkları en ince ayrıntısına kadar hatırlayan ve anlatan insanlara hep çok gıpta ettim. Ben ise bir nevi eski anılarımı silerek yenilere yer açmak suretiyle yoluma devam ediyorum. İlerde hatırlamak adına bir günlük tutacak kadar disiplinli olmak ise bana çok ama çok uzak. Yola çıkış amacım bu olmasa da, burada yazmaya başlamak tam da bu noktada imdadıma yetişti. Yazdıklarımla hayatımda ve etrafımda olanlara dair yaşanmışlıkları, duygularımı ve düşüncelerimi kayıt altına almış oluyorum ve bu da çok hoşuma gidiyor ara ara geriye dönüp ne yazmışım diye baktığımda. Denediğim ve burada paylaştığım tariflerle kendime ait online bir tarif defteri oluşturmuş olmak da işin bonusu oldu.

Esasen kendimi mutlu etmek için yaptığım tarifler ve çektiğim fotoğraflar size bir şekilde ilham verirse sanırım o zaman bu blogu yazmak ve sizlerle paylaşmış olmak daha anlamlı olur…

Keyifli okumalar!

Esra

iletişim: hello(at)mutfak79.com