Hoşgeldin bahar, ne güzelsin

Müjdeler olsun bahar geldi!

Haberiniz olsun, içimde sebepsiz bir mutlulukla, bahar gelince kış boyunca saklandığı yerden çıkan ve şarkılar söylemeye başlayan iç sesimle ve gözüme daha bir güzel görünen hayatımla ben kendimi bahar hallerine kaptırmış gidiyorum.

Söylemedi demeyin! Bahar geldi ya, ben şimdi bıkmadan usanmadan hayaller kuran bir hayalci, eve hiç mi hiç girmek istemeyen bir gezgin,  baharın kokusundan ve güzelliğinden mest olmuş bir bahar sarhoşu ve içi içine sığmadığından, tarzım olmamasına rağmen, şu anda yazmakta olduğum gibi beceriksizce süslü cümleler söylemeye çalışan coşkulu bir ruhum.

Bahar geldi ya, ben artık  sözlerinin ne anlama geldiğini bilmesem de bana iyi şeyler hissettiren Nina Zilli’nin 50 mila şarkısını arka arkaya dinler dururum.

Kış boyunca sürünerek çıktığım yatağımdan mutlu mutlu uyanıp balkona çıkar baharın o mis gibi kokusuyla güne başlarım.

Giyinirken renkli bir fular mı olur, boncuklu bir bileklik mi olur yoksa hepsi birlikte mi olur bilemem ama mutlaka birşeyler ayarlar kıyafetimi renklendirir sokağa öyle çıkarım. Ne de olsa bahar geldi.

Bahar geçip gitmeden olabildiğince çok çiçeği ve yeşili hafızama kazımak için kendimi papatyaların, gelinciklerin, lalelerin olduğu kırlara atar yürürüm de yürürüm.

Bahar geldi diye hayatın sıkıntılarının ve kötülüklerinin bir anda ortadan kalkmayacağını bilirim ama öte yandan biraz ara vererek yeni kışlar için güç toplamaya ihtiyacımız olduğunu da bilirim. Bu nedenledir ki bünyemi saran bahar şımarıklığının tadını çıkarır ve geçip gitmeden bahara dair beni mutlu edecek ne varsa sabırsızca yaşamaya çalışırım. Size de aynısını yapmanızı tavsiye eder ve sizi Girne’de Beşparmak Dağları’nın eteğinde bulunan, çoğunlukla yabancıların yaşadığı, restore edilmiş evlerden oluşan güzeller güzeli Karmi köyünün bahar fotoğraflarıyla başbaşa bırakmak isterim.

Yeşili ve güneşi bol günlerde görüşmek üzere…

Önceki Yazı Sonraki Yazı